| Item Length | 57.9 mm (2.28″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 16 mm (0.63″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose x 16mm Male DIN 24° Seat Heavy, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-16F)
$33.00
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-16F |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.