| Item Length | 50.8 mm (2.00″) |
|---|---|
| Hose Size | 6.35 mm (0.25″) |
| Female Swivel | 10 mm (0.39″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
1/4″ Hose I.D x 1/4″ Female 37° Swivel, Straight Crimp Hose Fitting (900897)
$13.95
Eaton Weatherhead® 1/4″ Hose x 10mm Female Swivel DIN 24° Seat Heavy s.RH, Z-Series Crimp Hose Fitting (04Z-60C)
$21.26
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00097097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 04Z-60C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.