| Item Length | 97.79 mm (3.85″) |
|---|---|
| Hose I.D | 19.05 mm (0.75″) |
| Tube Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose I.D x 3/4″ Female FOR-SEAL Swivel, U-Series Fitting (43012U-S72)
$51.97
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 4.2 × 4.2 cm |
| Bin Location | 00096111 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 43012U-S72 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.