| Item Length | 44.7 mm (1.76″) |
|---|---|
| Hose Size | 6.35 mm (0.25″) |
| Female Swivel | 6 mm (0.24″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/4″ Hose x 6mm Male DIN 24° Light Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (04Z-06A)
$19.76
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00097094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 04Z-06A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.