Specification
| Item Length | 86.86 mm (3.42″) |
|---|---|
| Tube O.D | 38.10 mm (1.50″) |
| Flange Size | 38.10 mm (1.50″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$54.48
Out of stock
| Item Length | 86.86 mm (3.42″) |
|---|---|
| Tube O.D | 38.10 mm (1.50″) |
| Flange Size | 38.10 mm (1.50″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.8 × 6 × 6 cm |
| Bin Location | 00093102 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 50024 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.