Specification
| Item Length | 100.8 mm (3.97″) |
|---|---|
| Tube O.D | 31.75 mm (1.25″) |
| Flange Size | 31.75 mm (1.25″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$111.79
Out of stock
| Item Length | 100.8 mm (3.97″) |
|---|---|
| Tube O.D | 31.75 mm (1.25″) |
| Flange Size | 31.75 mm (1.25″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.4 × 5.5 × 5.5 cm |
| Bin Location | 00093105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 60020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.