| Item Length | 82.04 mm (3.23″) |
|---|---|
| Flange Head Dia. | 30.22 mm (1.19″) |
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | SF – SAE Code 61 |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Split Flange x 1/2″ Hose, SAE Code-61, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-G08)
$29.98
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-G08 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.