| Item Length | 71.3 mm (2.81″) |
|---|---|
| Hose Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Female Swivel | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose Size x 5/8″ Female FOR-SEAL Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (12Z-S70)
$33.09
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 3.8 × 3.8 cm |
| Bin Location | 00097086 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 12Z-S70 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.