| Item Length | 49.27 mm (1.94″) |
|---|---|
| Male ORB | 19.05 mm (0.75″) |
| Male JIC | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Female Swivel x 3/4″-16 Male ORB, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3599-8)
$11.65
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Male O-Ring x 1-1/4″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X20X24)
$28.14
Eaton Weatherhead® 3/4″ Male O-Ring x 5/8″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X10X12)
$13.48
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.3 × 5.5 × 3.6 cm |
| Bin Location | 00096046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5515X10X12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.