| Item Length | 19.5 mm (0.77″) |
|---|---|
| Male O-Ring | 19.05 mm (0.75″) |
| Hex Size | 14.2 mm (0.56″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
#16 ORB Head Pipe Plug (900079)
$6.45
Gates® G60250-0003 Hydraulic Adapter, Male O-Ring Boss Plug, Steel
$1.84
Eaton Weatherhead® 3/4″ Male ORB, Steel Straight Thread, Hex Socket Plug (7238X12)
$4.52
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 3.2 × 3.2 cm |
| Bin Location | 00096015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 7238X12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.