| Item Length | 48.2 mm (1.90″) |
|---|---|
| Hose Size | 6.35 mm (0.375″) |
| Female Swivel | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 3/8″ BSPP 60° Cone Male Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-P56)
$19.64
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00097092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-P56 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.