| Item Length | 69.0 mm (2.72″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male O-Ring | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 3/8″ Male ORB Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-R06)
$14.56
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00097046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-R06 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.