| Item Length | 67.5 mm (2.66″) |
|---|---|
| Hose I.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Tube Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 3/8″ Male Pipe Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-J06)
$21.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-J06 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.