| Item Length | 65.02 mm (2.56″) |
|---|---|
| Hose I.D | 15.8 mm (0.625″) |
| Tube Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose I.D x 3/4″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24712N-612)
$23.88
Eaton Aeroquip® 1-1/4″ Hose x 1-1/4″ Female SAE 45° Swivel, 100R5 Crimp Hose Fitting (FJ3114-2020S)
$121.77
Eaton Weatherhead® 5/8″ Female 37° JIC x 1/2″ Hose I.D, Hydraulic Hose, Swivel Fitting (08E-610)
$16.33
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.3 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00096104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08E-610 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.