| Item Length | 43.18 mm (1.70″) |
|---|---|
| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
| Port Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Connector Type | O-Ring Boss x MJIC |
Eaton Weatherhead® 5/8″ MORB x MJIC, Straight Thread O-Ring Branch Tee, Steel (C5715X10)
$9.72
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 5.5 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00095066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5715X10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.