| Item Length | 23.6 mm (0.93″) |
|---|---|
| Male ORB | 15.8 mm (0.625″) |
| Body Hex | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
#16 ORB Head Pipe Plug (900079)
$6.45
Gates® G60250-0024 Hydraulic Adapter, Male O-Ring Boss Plug, Steel
$32.01
Eaton Weatherhead® 5/8″ Male ORB, Steel Straight Thread, Hex Head Plug (7237X10)
$4.82
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00096011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 7237X10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.