| Item Length | 59.1 mm (2.33″) |
|---|---|
| Hose Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Female Swivel | 18 mm (0.71″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose Size x 18mm Female Swivel DIN 24° Seat Light, Z-Series Crimp Hose Fitting (10Z-18C)
$35.79
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3.5 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00097095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 10Z-18C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.