| Flange Size | 12.7 mm (0.50″) |
|---|---|
| Hole Diameter | 8.64 mm (0.34″) |
| Conversion | SAE to SAE |
| Adapter Type | Split Flange Kits |
Eaton Weatherhead® SFK-8 / CODE-61, Crimp Hose Fitting Split Flange Kit, Steel
$15.31
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00093091 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | SFK-8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.