| Flange Size | 25.4 mm (1.00″) |
|---|---|
| Hole Diameter | 10.41 mm (0.41″) |
| Conversion | SAE to SAE |
| Adapter Type | Split Flange Kits |
Eaton Weatherhead® SFK-16 / CODE-61, Crimp Hose Fitting Split Flange Kit, Steel (900993)
$13.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00093091 |
| brand/supplier | |
| MPN | SFK-16 |
| Part # | 900993 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.