| Flange Size | 38.10 mm (1.50″) |
|---|---|
| Hole Diameter | 16.76 mm (0.66″) |
| Conversion | SAE to SAE |
| Adapter Type | Split Flange Kits |
Kit Masters® 2.50″ Exposed, 3/8" Thread, GoldTop Stud Kit, For Fan Clutch (250SK)
$21.54
Anchor Fluid Power 1.25″ Port, 1.25" Pad, Code-61 SAE Hydraulic 4-Bolt Flange Kit (W46-20-20U)
$48.98
Eaton Weatherhead® 1.5″ Split Flange Kit, Code-62 Crimp Hose Fitting (SFK62-24)
$83.59
Out of stock
Additional information
| Weight | 4.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 14 × 14 cm |
| Bin Location | 00093093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | SFK62-24 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.