| Voltage Rating | 14V |
|---|---|
| Amperage | 0.33A |
| Shape | T3-1/4 |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | Bayonet (BA9s) |
| Rated Life | 7500 Hrs. |
Eiko® 14V .33A T3-1/4 - Miniature Bulb, BA9s Base Type, Incandescent (1893)
$0.90
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | A10011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 1893 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.