| Extended Height | 35.56 cm (14.0″) |
|---|---|
| Compressed Height | 10.16 cm (4.00″) |
| Bet. Clamp Ring | 25.40 cm (10.0″) |
| Logo Style | Yellow Color |
| Application | Peterbilt 29-03… |
Firestone® 4.00" Min. Height – Air Spring, Triple Convoluted Type (W01-358-8006)
$251.73
Cabin Air Bellow/Spring Suspension, Without Shock Absorber (AB7036)
$65.57
Firestone® 14″ Extended Height, 10″ BCR, Air Spring, Sleeve Style (W02-358-7036)
$80.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00028301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Suspension |
| Part # | W02-358-7036 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.