| Overall Length | 105.6 mm (4.16″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 11/16″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2128)
$130.64
Fleetguard® Coolant Filter / DCA2 Chemical Water Filter, Std. Service, 8-Units (WF2053)
$31.84
Fleetguard® Coolant Filter/ DCA4 Chemical Water Filter, Cummins, Std. Service, 8-Units (WF2073)
$35.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 14 cm |
| Bin Location | 00026115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | WF2073 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.