| Overall Length | 263.9 mm (10.39″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 100.3 mm (3.95″) |
| Gasket I.D | 91.18 mm (3.59″) |
| Thread Size | M30 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Secondary Spin-On (FF5382)
$28.65
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 27 cm |
| Bin Location | 00024201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5382 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.