| Overall Length | 226.56 mm (8.92″) |
|---|---|
| Largest O.D | 119.8 mm (4.72″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.6 mm (4.00″) |
| Thread Size | M90 x 2-7H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF2203)
$35.68
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1298)
$50.60
Fleetguard® Fuel Filter, Secondary Spin-On (FF5776)
$97.74
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 cm |
| Bin Location | 00024210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5776 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.