| Overall Length | 265.1 mm (10.44″) |
|---|---|
| Largest O.D | 108.2 mm (4.26″) |
| Gasket O.D | 71.62 mm (2.82″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
Detroit Diesel® Fuel Filter/Water Separator Replacement Element (A0000905051)
$239.67
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19773)
$26.34
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF211)
$26.68
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 28 cm |
| Bin Location | 00026201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF211 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.