| Overall Length | 171.4 mm (6.75″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.45 mm (3.01″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M16 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20132)
$109.66
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF5857)
$151.71
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF215)
$21.27
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00024425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF215 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.