| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 80.77 mm (3.18″) |
| Gasket O.D | 64.00 mm (2.52″) |
| Gasket I.D | 57.40 mm (2.26″) |
| Thread Size | 7/8″-14 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5212)
$19.73
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19802)
$40.90
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5324)
$23.66
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 19 cm |
| Bin Location | 00024201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5324 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.