| Overall Length | 201.6 mm (7.94″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF2203)
$35.68
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, Pre-Filter Strainer (FS19511)
$41.99
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5632)
$32.28
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 20 cm |
| Bin Location | 00024205 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5632 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.