| Overall Length | 180.8 mm (7.12″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Seam O.D | 108.2 mm (4.26″) |
| Gasket O.D | 100.3 mm (3.95″) |
| Thread Size | M30 x 1.5-6H INTB |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P554470)
$16.82
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5638)
$39.50
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5643)
$29.39
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00025201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5643 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.