| Overall Length | 148.0 mm (5.83″) |
|---|---|
| Largest O.D | 80.26 mm (3.16″) |
| Gasket I.D | 59.94 mm (2.36″) |
| Seam O.D | 82.04 mm (3.23″) |
| Thread Size | M22 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Type |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5638)
$39.50
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 15 cm |
| Bin Location | 00024110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5638 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.