| Overall Length | 226.5 mm (8.92″) |
|---|---|
| Largest O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Gasket O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Gasket I.D | 101.6 mm (4.00″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5825NN)
$115.94
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 12 × 12 cm |
| Bin Location | 00024115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5825NN |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.