| Overall Length | 104.1 mm (4.10″) |
|---|---|
| Largest O.D | 86.61 mm (3.41″) |
| End-2 O.D | 82.29 mm (3.24″) |
| End-2 I.D | 20.82 mm (0.82″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | StrataPore Media |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF246)
$8.84
Fleetguard® Fuel Pro® Series, 16.25″ Long, Fuel Housing, StrataPore Media (FH23061)
$818.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19855)
$37.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.3 × 10 × 9 cm |
| Bin Location | 00027305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19855 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.