| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.96 mm (3.03″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Thread Size | M16 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Paccar® Fuel/Water Separator Element (K37-1004)
$103.73
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1221)
$25.76
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20.5 × 32 cm |
| Bin Location | 00024325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1221 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.