| Overall Length | 112.0 mm (4.41″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.45 mm (3.01″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M16 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P556245)
$13.41
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1232)
$30.79
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 9.2 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00024418 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1232 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.