| Overall Length | 134.1 mm (5.28″) |
|---|---|
| Largest O.D | 83.05 mm (3.27″) |
| Largest End I.D | 18.54 mm (0.73″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P556245)
$13.41
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1295)
$44.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 6.7 × 10.5 cm |
| Bin Location | 00024301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1295 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.