| Overall Length | 155.1 mm (6.11″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 91.44 mm (3.60″) |
| Gasket I.D | 81.53 mm (3.21″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5690)
$18.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19947)
$120.28
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19532)
$67.74
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 16 cm |
| Bin Location | 00024310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19532 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.