| Overall Length | 215.9 mm (8.50″) |
|---|---|
| Largest O.D | 110.9 mm (4.37″) |
| End-2 O.D | 107.9 mm (4.25″) |
| Thread Size | 1″-14 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5686)
$119.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20076)
$60.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19591)
$68.32
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 23 cm |
| Bin Location | 00024310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19591 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.