| Overall Length | 141.9 mm (5.59″) |
|---|---|
| Largest O.D | 96.52 mm (3.80″) |
| Gasket O.D | 90.93 mm (3.58″) |
| Gasket I.D | 81.02 mm (3.19″) |
| Thread Size | 1″-14 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5690)
$18.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19947)
$120.28
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19735)
$61.35
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 15 cm |
| Bin Location | 00024320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19735 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.