| Overall Length | 230.1 mm (9.06″) |
|---|---|
| Largest O.D | 110.4 mm (4.35″) |
| Gasket O.D | 103.3 mm (4.07″) |
| Gasket I.D | 92.96 mm (3.66″) |
| Thread Size | 1″-14NPT UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Paccar® Fuel/Water Separator Element (K37-1004)
$103.73
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19769)
$86.25
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11.2 × 33.5 cm |
| Bin Location | 00024425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19769 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.