| Overall Length | 198.1 mm (7.80″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Thread Size | M16 X 1.5-6H |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5471)
$59.50
Detroit Diesel® Fuel Filter/Water Separator Replacement Element (A0000905051)
$239.67
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19821)
$34.88
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 20 cm |
| Bin Location | 00026125 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19821 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.