| Overall Length | 179.5 mm (7.07″) |
|---|---|
| Largest O.D | 83.56 mm (3.29″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Thread Size | M16 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5686)
$119.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20076)
$60.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19951)
$32.88
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 19 cm |
| Bin Location | 00024310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19951 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.