| Overall Length | 113.7 mm (4.48″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 69.34 mm (2.73″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Type |
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P550959)
$55.86
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-on (FS1253)
$34.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.2 × 9.3 × 9.3 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1253 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.