| Overall Length | 146.3 mm (5.76″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5322)
$37.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19824)
$50.81
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, Pre-filter Strainer (FS19512)
$36.98
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 15 cm |
| Bin Location | 00024305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.