| Overall Length | 230.8 mm (9.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 99.56 mm (3.92″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Paccar® Fuel Filter Element (K37-1029)
$99.41
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20132)
$109.66
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter with Bowl Assembly, Spin-On (FS1242B)
$49.50
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00024415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1242B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.