| Overall Length | 169.9 mm (6.69″) |
|---|---|
| Largest O.D | 56.38 mm (2.22″) |
| Largest End I.D | 25.40 mm (1.00″) |
| Media Type | Synthetic Media |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6710)
$34.50
Fleetguard® Power Steering Filter, Reservoir Element (HF35476)
$37.72
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter (HF29052)
$200.00
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 7.5 × 7.5 cm |
| Bin Location | 00025113 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF29052 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.