| Overall Length | 206.5 mm (8.13″) |
|---|---|
| Largest O.D | 82.55 mm (3.25″) |
| End-1 I.D | 37.84 mm (1.49″) |
| End-2 O.D | 81.02 mm (3.19″) |
| Media Type | Synthetic Media |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF9500)
$113.85
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35150)
$90.35
Fleetguard® Hydraulic Catridge Filter (HF30077)
$203.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00025115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF30077 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.