| Overall Length | 295.4 mm (11.6″) |
|---|---|
| Largest O.D | 121.1 mm (4.77″) |
| Gasket O.D | 86.10 mm (3.39″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6710)
$34.50
Fleetguard® Power Steering Filter, Reservoir Element (HF35476)
$37.72
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF28994)
$162.58
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 15.5 × 16 cm |
| Bin Location | 00025125 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF28994 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.