| Overall Length | 151.6 mm (5.97″) |
|---|---|
| Largest O.D | 94.23 mm (3.71″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 62.99 mm (2.48″) |
| Thread Size | 13/16″-16 UN-28 |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Hydraulic Catridge Filter (HF30077)
$203.50
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35519)
$118.66
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35150)
$90.35
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00025110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF35150 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.