| Overall Length | 170.4 mm (6.71″) |
|---|---|
| Largest O.D | 129.0 mm (5.08″) |
| Seam O.D | 128.7 mm (5.07″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Thread Size | 1-1/2″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF29034)
$121.65
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6707)
$129.33
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6730)
$74.54
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 14.5 × 19 cm |
| Bin Location | 00025105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF6730 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.